אילו הימורי ספורט קיימים והאם הם חוקיים?

הימורים על ספורט הם חלק מתרבות הפנאי במקומות רבים בעולם. זהו אמצע פופולרי ביותר להרוויח סכומי כסף בצורה מיידית, אך גם חוקית. התעניינות בהימורים על ספורט נפוצה במיוחד בעת תחרויות גדולות כמו גמרי גביעים, תחרויות אולימפיות, וליגות גדולות כמו ליגת העל בכדורגל. מדריך קצר.

 

שתי אהבות גדולות – ספורט וכסף

רבים מאיתנו אוהבים לצפות במשחקי ספורט שונים ומשונים. בארץ הכדורגל הוא הספורט הפופולרי ביותר, מעט אחריו גם הכדורסל. ברחבי העולם מיליונים צופים גם בטניס, פוטבול, הוקי קרח, כדור-עף ועוד. אז נדמה שכשמחברים לספורט הימורים על כסף, רק מוסיפים להתרגשות שבצפייה במשחק.

התעניינות בהימורי ספורט נפוצה במיוחד בעת תחרויות גדולות כמו גמרי גביעים, תחרויות אולימפיות, וליגות גדולות כמו ליגת העל בכדורגל. הם משתלבים בטבעיות בחיי היום-יום, בין אם מדובר בשידורי טלוויזיה של משחקי כדורסל או כדורגל. הם מספקים דרך לאוהבי ספורט להרגיש קשר ישיר למשחק, להתלהב מהתוצאות וגם ליצור סיכוי לרווח כספי.

 

האם זה חוקי?

על פי החוק הישראלי, כדי להפעיל חברת הימורים צריך רישיון. שלושת חברות ההימורים המרכזיות בישראל המאושרות בחוק הן הלוטו, הטוטו ומפעל הפיס, כולם מפוקחים על ידי המדינה. בנוסף אליהם ישנם אתרי הימורים באינטרנט שקיבלו רישיון מרשות ההימורים.

רבים הם הרוצים להמר. כיוון שהימורים הם דבר מסוכן מטבעו המדינה מסדירה אותו בחוק ומגנה על הציבור. הדבר נכון לא רק לספורט אלא גם לפוקר ואתרי הימורים אחרים. כל עוד נוהגים בהתאם לחוק נוהגים באופן אחראי, בלי להוציא סכומים רבים מידי.

הימורי ספורט בשידור חי

היזהרו מהתנהלות בלתי אחראית

מומחים תמיד מזהירים מהתמכרות להימורים, שהיא תופעה ידועה. אכן, ישנם אזורים ותחומים בהימורים שאינם חוקיים או נחשבים כגניבה ברוח החוק, כמו עסקאות הימורים לא מורשות או בלתי חוקיות. בעבר, כמה מקרים של מתחזים ומערכות הימורים לא חוקיות פעלו בישראל ובעולם ונעצרו על ידי רשויות המשפט.

לא לחינם המומחים מזהירים. ישנם סיכונים משמעותיים כמו הפסדים כספיים, התמכרות, והשפעות שליליות על הבריאות הפיננסית והרגשית של המשתתפים. באופן כללי, יש לקחת בחשבון את הסיכונים האלו ולהתייחס להימורים על ספורט כפעילות בעלת סיכון.

 

איך מתחילים לשחק?

כדי להתחיל לשחק בהימורים חוקיים בישראל, קודם כל צריך לבדוק שלאתר שבחרתם יש רישיון תקף מהרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. אחר כך יש להירשם לאתר, להפקיד כסף בחשבון ולבחור משחק. חשוב לקרוא את התקנון לפני תחילת המשחק.

 

סיכום

הימורים על ספורט הם חלק מתרבות הפנאי במקומות רבים בעולם, והם נפוצים במיוחד בעת תחרויות גדולות כמו גמרי גביעים ותחרויות אולימפיות. בישראל, התעניינות בהימורים מתבטאת בפרט בכדורגל והכדורסל, והימורים מהווים דרך להרוויח סכומי כסף בצורה מיידית. אך יש להמר באופן אחראי ובהתאם לחוק. כדי לשחק בהימורים חוקיים, חשוב לבחור באתרים שקיבלו רישיון רשמי. תהנו!

הימורים גברים על הימור ספורט באינטרנט

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

קופת צדקה
כללי
מה החשיבות של קופת צדקה?

קופות הצדקה מוצבות בבתי כנסת, סופרים ובתי אב רבים. קיומן במרחבים שונים הוביל לסקרנות בקרב הציבור שביקש לדעת מה החשיבות של פריט זה? השמועה הגיעה

לכתבה »