ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים הבסיסיים והחשובים, שעשוי להגן עליכם מפני נזקים כלכליים רבים הקשורים בדירה ובתכולתה. לא כולם מבינים את החשיבות הרבה שיש לביטוח דירה, ולעיתים חוסר המודעות הזה עלול להוביל להפסדים קשים ומיותרים. מי צריך ביטוח דירה? איזה הרחבות כדאי לרכוש? מי נאחראי על רכישת ביטוח דירה בדירה שכורה? על שאלות אלו ואחרות נענה במאמר שלפניכם.  

 

מי בכלל צריך ביטוח דירה?

ביטוח דירה נועד לכולם. מחירי הדירות בישראל הולכים ועולים יותר ויותר עם כל שנה שחולפת. גם דירות ובתים אשר היו נחשבים בעבר לכמעט בלתי ראויים למגורים, נמכרים היום בסכומי עתק של מיליוני שקלים. גם אם בית המגורים שבבעלותכם נראה כמו חורבה של ממש, הוא עדיין ככל הנראה הנכס היקר ביותר שלכם, וכל פגיעה בו תוביל להידרדרות מהירה וחריפה בעתודות הפיננסיות שלכם. כאשר חושבים על ביטוח דירה, חושבים לרוב על הגנה מאסונות בקנה מידה גדול במיוחד, כמו שריפה אשר מכלה שכונה שלמה, או הצפות שסוחפות את כל הרחוב. למעשה, ביטוח דירה יכול לתפקד נהדר, ולסייע לכם גם במקרים של תקלות קטנות יחסית, אך כאלו אשר דורשות תגובה מהירה, כמו דליפה מצנרת מי השתייה או הביוב, או קצר במערכת החשמל אשר דורש טיפול מיידי. תוכלו לעשות את הביטוח שלכם בקלות ובנוחות, הישר מהבית, באתר https://www.hommie.co.il.

 

על מי מוטלת האחריות לעשות את הביטוח בדירה שכורה?

בעבר, האחריות על חתימה על חוזה ביטוח דירה, הייתה נושא שניתן לקבוע באמצעות חוזה השכירות בין השוכר והמשכירים. היום, על פי החוק להגנת שוכרי הדירות, האחריות על ביטוח הדירה מוטלת אך ורק על בעלי הבית. לא ניתן לגלגל את העלות אל השוכרים, מאחר והבית אינו נמצא בבעלותם. מעבר לנושא החוקי, לבעל הדירה יש את האינטרס הרב ביותר לכך שדירתו תהיה מכוסה בביטוח יעיל ומקיף. הסיבה לכך היא שהידרדרות קלה במצב הדירה, עקב בעיית תשתית נקודתית, יכולה בקלות רבה להידרדר, ולפגום משמעותית בנכס. לכן, האינטרס שלו מחייב לחתום על ביטוח דירה יעיל ומקיף, אשר ימנע ממנו את הסיכון לנזק כלכלי כבד בעתיד.

 

מהן ההרחבות העיקריות לביטוח שכדאי לשקול לרכוש?

ההרחבות לביטוח הדירה, נועדו להתאים אותו אל החששות והרצונות של הלקוחות השונים. המדינה מחייבת את חברות הביטוח למכור חבילת בסיס במחירים דומים, ולצד זאת מאפשרת להם למכור חבילות הרחבה שונות. חבילות ההרחבה מתאימות לקהלי לקוחות שונים, החיים במקומות אחרים בארץ. באזורי החוף הפגיעים להצפות, יתכן והגנה מיוחדת לאסונות טבע היא הבחירה הנכונה, ועבור אנשים המתגוררים באזורים מוכי טרור, יתכן והגנה מפגעי לחימה ואירועי טרור היא ההרחבה המשתלמת ביותר. בכל מקרה, בחירת ההרחבות צריכה להיעשות תוך שיח מעמיק עם סוכני הביטוח, ועל פי התקציב העומד לרשותכם.

 

כספים

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי תאהבו