בית חכם – שיא הטכנולוגיה

תחום הבתים החכמים פורח בשנים האחרונות, ומייצר פיתוחים חדשים ומרתקים.

מטרת הבית החכם הוא להפוך את השהות בבית ליותר קלה ונוחה, ואין ספק שהוא עונה על המטרה הזאת.

בואו ללמוד עוד על ההמצאה הגאונית הזו, שבעתיד תהיה כמעט בכל משק בית.

 

מהו בית חכם?

דלת החנייה נפתחת ברגע שאתה מתקרב אליה, אתה יכול גם לכבות את התאורה בזמן שאתה מסתובב בחוץ, והמצלמה החיצונית מסייעת להבטיח שאתה בטוח בין ארבעת הקירות שלך בלילה. בית חכם כולל את השימוש במערכות טכניות, תהליכים אוטומטיים ומכשירים חוטיים  ואלחוטיים, בדירות ובבתים. מטרתו לשפר את איכות החיים והנוחות בבית, כמו גם את בטיחות השוכנים בו. האפליקציות של הבית החכם מבטיחות גם לרוב שימוש יעיל יותר באנרגיה.

 

היתרונות של בית חכם

כנראה שאחד היתרונות המכריעים ביותר של בית חכם הוא שמשתמשים משוחררים מעבודה רבה ברחבי הבית, מאחר והם כבר לא צריכים להפעיל מכשירים ותהליכים בודדים באופן ידני בזמן המתאים. יחד עם זאת, מכשירים כמו חיישני תנועה או מצלמות מבטיחים אבטחה ברמה גבוהה יותר בכך שהם מאפשרים פיקוח על הבית, גם אם אתה בחופשה, למשל. תרמוסטטים או תאורה חכמה עוזרים גם הם לחסוך באנרגיה. החימום מכבה את עצמו ברגע שפותחים חלון, לדוגמה. יתרון נוסף הוא שהבית החכם קל יחסית להתקנה – גם ללא שום ידע טכני.

 

עד כמה מאובטח הבית החכם?

שאלה שאנשים רבים שואלים לגבי הבית החכם היא: עד כמה הוא מאובטח? אכן, קיימת האפשרות שייעשה שימוש לרעה בנתונים אישיים, למשל כאשר מצלמה מבצעת הקלטות. קיים גם סיכון שהאקרים ישיגו גישה לרכיבי הבית החכם וישלטו בהם לרעה.

אז איך ניתן להגביר את אבטחת המערכת? ניתן לעשות זאת בכמה צעדים ספורים. יש להשתמש בתוכנות אבטחה ולעדכן אותן באופן קבוע. משתמשים רבים גם אינם משתמשים בסיסמה או שמשתמשים באחת חלקה עבור הרשת שלהם – בעיה שניתן לתקן. בנוסף, ניתן להשבית פונקציות בודדות של מכשירים, כגון מיקרופונים, אם אין בהן צורך.

 

אילו יישומי בית חכם יש?

יש כיום מספר רב של יישומי בית חכם שונים שכולם נועדו להקל עלינו בחיי היומיום. אם, למשל, אתה בחוץ ומבין שהשארת את האור דולק, אתה יכול לכבות אותו בקלות באמצעות הטלפון שלך. כמו כן, תוכלו לכוון את החימום לטמפרטורה הרצויה או להפעיל את מכונת הכביסה לפני שאתם מגיעים הביתה. ברוב מכשירי הבתים החכמים ניתן לשלוט גם מהסמארטפון או הטאבלט שלכם.

המשתמשים יכולים אפילו לתכנת בעצמם אפשרויות שמתאימות לבתים שלהם באופן אידי. לדוגמה, אם התריסים נסגרים – מצלמת החצר וחיישני התנועה מופעלים. או לחילופין, מכשירי חשמל ביתיים אחרים, כמו אורות או מכונת הקפה, מופעלים ונכבים באופן אוטומטי בזמנים מוגדרים.

למידע נוסף – https://www.noimanb.com/he

 

בית טכנולוגי

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו