האם יש אפשרות לפגוש מטפל פסיכולוגי ב- ZOOM ולקבל טיפול מקצועי באמת?

טיפול פסיכולוגי הוא דרך להיפטר ממועקות, ממצב רגשי מטריד זמני או קבוע, להעלאת הביטחון העצמי, לקבלת תחושה שלא הכל אבוד, להתבונן על חצי הכוס המלאה ולקבל הקשבה וייעוץ מאדם מקצועי. האם ה-ZOOM מאפשר טיפול פסיכולוגי אמיתי? על כך במאמר הבא.

 

טיפול פסיכולוגי ב-ZOOM

רובינו מכירים את הטיפול הפסיכולוגי המסורתי בו המטופל יושב על הכורסה בחדר הטיפולים של הפסיכולוג ומספר על הקשיים שלו בעוד הפסיכולוג מהנהן בראשו ומייעץ לו. טיפול פסיכולוגי בזום הוא אותו הטיפול במרחק. כלומר, בשל האפשרות לקיים פגישות עסקיות ודיונים בזום, גם הטיפולים הפסיכולוגיים יכולים להיערך בשיטה זו כאשר המטופל אינו יכול להגיע לקליניקה מסיבות שונות. למשל, בתקופת הקורונה בה שהו אנשים בבתיהם זו הייתה אחת הדרכים לחוסן נפשי מרחוק שנתנה כוח לאנשים להתמודד עם המשברים שחוו. גם לפני עידן הקורונה הטיפול המקוון הפך כבר לפופולרי במדינות רבות ובארץ. למשל, אנשים שעשו רילוקיישן למדינה אחרת ונכנסו לחרדות וקשיים נפשיים טיפלו בעצמם באמצעות הזום עם המטפל הפסיכולוגי הקבוע שלהם מהארץ. כאשר מדובר בטיפול הכרחי לא משנה אם הוא נעשה פנים מול פנים כיוון שהתוצאות יהיו שוות ערך אך למרות זאת לא לכולם זה מתאים.

 

מי מעדיף טיפול פסיכולוגי ב-ZOOM?

אנשים שאינם מחוסנים או אנשים החוששים להגיע בתקופת הקורונה לקליניקה יעדיפו לעשות טיפולים ב-ZOOM. כך גם כשמדובר באנשים המתגוררים במרחק ובוחרים בפסיכולוג מומלץ שאינו קרוב לאזור המגורים שלהם. ישנם אף אנשים שאינם מסתדרים עם הזום ומעדיפים לקבל את הטיפול בשיחה טלפונית. הטכנולוגיה של היום מאפשרת גישה מהירה באמצעים שונים וניתן לומר שמי שמתחיל פגישות בזום, ימשיך בכך גם בתקופות רגילות שאין חשש לצאת מהבית. הסיבות לכך גם נעוצות בנוחות של המגרש הביתי ללא צורך בקוד לבוש מסוים.

 

האם הטיפול ב-ZOOM יעיל לכל המטופלים?

על פי מחקרים שנעשו עוד לפני משבר הקורונה גילו שטיפול פסיכולוגי בזום יעיל באותה מידה כמו טיפול פרונטלי בקליניקה. המחקרים התמקדו בתופעות שונות שאובחנו כבעיות דיכאוניות, הפרעות באישיות, באכילה וכד' והשפעת סוג הטיפול כמו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי או טיפול דינמי. לפיכך היעילות של טיפולים בזום מתייחסת לבעיות ולטיפולים ספציפיים ולכן עדיין לא ברור אם היא משפיעה על הפרעות נוספות. ביחד עם זאת, כאשר בוחרים בפסיכולוג מקצועי ומיומן הוא צריך לזהות את השפעת הטיפול הפסיכולוגי על המטופל ולהבחין אם אכן הוא יעיל להפרעה או לפעולות שהוא נוקט דרך הזום. פסיכולוג שנותן טיפול אמיתי ואמין ימליץ למטופל שלו אם אכן הזום פרקטי בשבילו או לא מכיוון שלא לכולם מתאים להיפגש מרחוק. זו הסיבה לבחור בפסיכולוג מומלץ שישים את הדברים על השולחן. לבחירת פסיכולוג מקצועי מומלץ כנסו לאתר www.alhasapa.co.il.

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו