היכן ניתן להשיג תיקי עזרה ראשונה?

מדובר במוצר שאנחנו הכי לא רוצים לפתוח ולהשתמש בו אבל יש לו חשיבות רבה לבטיחות של הסובבים אותנו.

תיקי העזרה  הראשונה נועדו למטרה אחת בלבד וזה לתת מענה ראשוני במקרה חירום בכדי לשמור על החיים ולמזער את הנזק שנגרם כמה שיותר.

הוא צריך להיות זמין ונגיש בכל מקום שעלול לקרות בו.

אבל איפה אנחנו קונים את התיק הזה בכלל? למה אנחנו צריכים אותו? ומה יש בפנים? בואו נכיר את תיקי העזרה הראשונה.

 

מה זה עזרה ראשונה בכלל?

עזרה ראשונה היא בעצם מתן טיפול רפואי ראשוני במקרים של מחלה ופציעות. את העזרה הראשונה לרוב נותן אדם רגיל ללא ידע רפואי בכלל אשר נמצא בקרבתו אותו תיק עזרה ראשונה המפורסם וזה עד שיגיע הטיפול על ידי איש המקצוע. הרבה פעמים אנחנו ניתן עזרה ראשונה לאדם מסוים וזה יספיק והוא לא יצטרך לקבל טיפול רפואי יותר גבוה מזה. לדוגמא במקרים של פציעות שאינן קשות, ודימום קלים הרבה פעמים נסתפק ביוד ופלסטר ואם לא נראה כי הפצע עלול להיפגע או שאינו עמוק יותר מידי נעדיף שלא ללכת ולקבל את הטיפול הרפואי הגדול יותר.

 

מתי צריך לתת עזרה ראשונה?

אם אתם זוכרים, לימדו אותנו בבתי הספר על משולש החיים, מה זה משולש החיים? מדובר בעצם במוח, הלב והריאות. אנחנו נצטרך לתת או לקבל עזרה ראשונה במקרים שכל אחד משלושת הדברים הללו נמצא בסיכון באותו הרגע, אם זה פגיעה באזור הראש, אם זה כאבים באזור הלב או במקרים של בעיות נשימה שונות.

 

מה יש בתוך תיק העזרה הראשונה?

בתוך תיק העזרה הראשונה אנחנו נמצא לרוב דברים מאוד כלליים אשר מטרתם לתת מענה במקרה חירום עד שיגיע הכח הרפואי. נמצא בעיקר אמצעי חבישה שוני, אמצעי חיטוי למיניהן, תרופות בסיסיות כגון דקסמול, אקמול אספירין וכו'. נמצא כמובן את חוסם העורקים, פלסטרים, מסכות כיס להנשמה וכן אמצעי חבישה לכוויות וחתכים. שלצידם יהיה פולידין או יוד, כפפות חד פעמיות ומספריים. חשוב להבין שיש סוגים שונים של תיקי עזרה ראשונה ולא נשתמש בכל תיק לכל אירוע.

 

היכן ניתן להשיג את תיקי העזרה הראשונה?

את תיקי העזרה הראשונה ניתן להשיג קודם כל בכל בית מרקחת כמעט. אם תלכו לבית המרקחת ותבקשו תיקי עזרה ראשונה אחד מן העובדים יקח אתכם כנראה לאגף שלם עם תיקים מסוגים שונים, גדלים שונים המתאימים לאירועים שונים ויעזור לכם להתאים את התיק הטוב ביותר לאירוע שלכם. הממומלץ ביותר זה לקחת תיק קטן עד בינוני למקרים של טיולים משפחתיים או שסתם ישב בבית ליתר ביטחון במידה ויקרה משהו ונרצה לתת עזרה ראשונית שיכולה להציל חיים. לעוד פרטים מוזמנים להכנס ולקרוא: https://met.co.il

 

מזוודה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

מבחן פסיכומטרי
כללי
איך בנוי מבחן פסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי הוא כלי מיון והערכה חשוב המשמש את מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל לצורך קבלת סטודנטים. המבחן נועד להעריך את הכישורים והיכולות הקוגניטיביות של המועמדים,

לכתבה »