מה ההבדלים בין התקנים לעמידות למים במוצרי חשמל?

המפגש של מים עם מכשירי חשמל היה בעבר הרסני גם למכשיר החשמל, וגם לכל אדם אשר נגע במים בזמן זה.

המים בנויים ממולקולות פולאריות, מה שמאפשר להם להעביר זרם חשמלי על ידי סידור מקביל של המולקולות בהתאם לכיוון הזרם החשמלי.

התוצאה היא קצר חשמלי, והרס של מעגלים פנימיים במכשיר.

תקן העמידות הוא הקובע את מידת האיטום של מוצרי החשמל למים.

 

עמידות ברמה נמוכה

הפגיעה של מים במוצרי חשמל היא פגיעה הרסנית. הפגיעה של מים עשויה שלא להשבית לחלוטין את השימוש החוזר במכשיר, אך אם מדובר במכשיר חשמלי מורכב, המכיל מעגלי מתח רבים, נזק מסוים הוא ודאי. רמות העמידות למים מוגדרות על פי סולם ה-IP. הרמה הנמוכה ביותר היא 0. ברמה זו, המכשיר החשמלי ייהרס לחלוטין גם מהחשיפה הזעירה ביותר למים, והיצרן לא מסוגל להתחייב על כמות נוזלים או זמן שהייה מינימאלי בהם לא יהיה נזק. רמות גבוהות מעט יותר, כמו IP 1 או 2, מספקות הגנה חלקית ביותר, למשך שניות עד דקות ספורות, ולכמויות זעירות של נוזלים. הגנה ברמה כזאת, מאפשרת הישרדות של המכשיר במקרים של הסתובבות בגשם חלש. הגברת עמידות מכשירי החשמל למים, היא פעולה דומה להגברת העמידות של עץ לבניית פרקט עמיד מים. היא נעשית בעזרת הרחקה של המים לחלוטין תוך שימוש בכיסוי מגן אטום, או בעזרת שכבת הגנה הידרופובית שומנית.

 

עמידות ברמה בינונית

ההגנה ברמה הבינונית, עדיין לא מאפשרת לכם לעשות שימוש במכשיר בזמן חשיפה מסיבית שלו למים. עם זאת, היא שדרוג משמעותי לעומת רמות העמידות הנמוכות יחסית. רמות העמידות הבינונית הן רמה 3 ו-4. ברמות אלו, רמת ההגנה אמנם לא תהיה מספקת להפעלת המכשיר בנוכחות רציפה של נוזלים, אך היא בהחלט מספקת לשימוש במכשיר החשמל בכל תנאי מזג האוויר, לפחות לזמן מוגבל. רמת הגנה 3, מספקת הגנה מרסס רציף של נוזלים למשך חמש דקות שלמות. רמת ההגנה 4, מבטיחה כבר עמידות של המכשיר בהשפרצה ישירה של מים, אך בעוצמה מבוקרת, ולזמן קצר של חמש דקות בלבד. עמידות זו היא מספקת לרוב מכשירי החשמל הביתיים, ומבטיחה שדליפות ביתיות בעוצמה סטנדרטית לא יובילו להרס של המכשירים היקרים שלכם.

 

עמידות ברמה גבוהה

עמידות במים ברמה גבוהה, היא עמידות ברמת IP 5 ואילך. רמת עמידות זו, מבטיחה למעשה בידוד כמעט מלא בין מכשיר החשמל לבין הסביבה החיצונית. ברמות בידוד 5 ו-6, מכשיר החשמל שברשותכם יוכל לעמוד בפני סינון מים רב עוצמה. רמות גבוהות יותר, כמו רמה 7, יאפשרו לכם לעבוד עם מכשיר החשמל גם תחת פני המים. רמות אלו מבטיחות שימוש רציף במכשיר החשמל עד 30 דקות שלמות, והן מתאימות מאוד למכשירי צלילה כמו שעון, מד עומק, או פלאפונים סלולאריים מתקדמים.

 

 

מנורה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

מילת חנינה במילון
עריכת דין
מי זכאי לחנינה?

כאשר כלו כמעט כל הקיצים ונגזר על אדם מאסר בפועל, המוצא האחרון שלו יהיה חנינה. חנינה מתקבלת, על פי רוב, מנשיא המדינה והיא מבטלת את

לכתבה »
מבחן פסיכומטרי
כללי
איך בנוי מבחן פסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי הוא כלי מיון והערכה חשוב המשמש את מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל לצורך קבלת סטודנטים. המבחן נועד להעריך את הכישורים והיכולות הקוגניטיביות של המועמדים,

לכתבה »