כלים לניקוי וירוסים

המחשב נתקע או עובד לאט במיוחד? האינטרנט לא מפסיק להציג פרסומות קופצות ומטרידות? יכול להיות שיש לכם וירוס על המחשב.

גלישה באינטרנט באופן לא בטוח עלולה להדביק את המחשב בווירוסים מסוכנים, אשר מלבד פגיעה בביצועיו יכולים גם לשתק את המחשב כליל או להשמיד את המידע הנמצא בו.

אז איך מנקים וירוסים? על כך בכתבה הבאה.

 

לפני שמנקים – איך מתגוננים?

ראשית, לפני שנפנה לעצות לניקוי המחשב מווירוסים זדוניים, כדאי להיכר מספר כלים שימושיים אשר יעזרו לכם להתגונן מפני וירוסים בשגרה. תוכנת אנטי וירוס היא כמובן הכלי העיקרי והמשמעותי אך יש לציין כי תוכנה זו היא לא המגן היחיד ולא מסוגלת להגן בכל המצבים. בנוסף לאנטי וירוס מעודכן ואמין כדאי שתופעל במחשב גם תוכנת חומת אש (firewall) אשר מונעת מגורמים זדוניים לגשת למחשב באמצעות האינטרנט. בנוסף על אלו, כדאי לפעול בשיטות שונות להגברת האבטחה כמו החלפת סיסמאות תדירה, שימוש בשיטות אימות דו שלביות וכן גיבוי של המידע במחשב על גבי ענן פרטי או באמצעות מחשוב ענן לעסקים במקרה של עסקים גדולים. הגיבוי יסייע במקרים שהווירוס הצליח למחוק מידע פרטי או עסקי חשוב ממערכת המחשב או כאשר המצב כה חמור עד כי המחשב הפך לבלתי שימש והמידע הנמצא בו לא נגיש יותר.

 

אנטי וירוס – התוכנה המרכזית לניקוי וירוסים

אין ספק כי הכלי השימושי והחשוב ביותר בהתמודדות עם וירוסים הוא תוכנת אנטי וירוס. כאשר בוחרים תוכנת אנטי וירוס חשוב להקפיד על רכישה של תוכנה מקורית ממקור אמין וכן לוודא כי מדובר בחברה איכותית אשר דואגת לעדכן את התוכנה במידע לגבי הווירוסים החדשים שצצים בכל עת. לאחר שמצאנו תוכנה מתאימה כדאי לבצע סריקה מלאה ומעמיקה של המחשב על מנת לאתר וירוסים הנמצאים על גביו. סריקה זו יכולה לקחת זמן רב ועל כן יש להיערך לכך מראש. בסיום הסריקה תבצע תוכנת האנטי וירוס מחיקה של כלל הווירוסים שאותרו במחשב.

 

כלים נוספים לאיתור ומחיקת וירוסים

תוכנות אנטי וירוס הן כלי מצוין לאיתור ומחיקה של וירוסים שונים אך ישנם מקרים בהם הן לא מספקות פתרון מלא. מדובר על מצבים בהם הווירוס נמצא בתוך קבצי מערכת אשר לא תמיד תוכנת האנטי וירוס תוכל לגשת אליהם או שלא יהיו לה הרשאות לבצע בהם שינויים. במקרים כאלו כדאי להיעזר בכלי אבטחה מתקדמים כמו תוכנות המאפשרות איתור וירוסים במצב אתחול (Boot) באמצעות התקנה של מערכת הפעלה נוספת זמנית. על מנת לעשות שימוש בכלי כזה יש צורך בשימוש בכונן נוסף או דיסק און קי עליו תרוץ המערכת הנוספת. כדאי כמובן לעשות שימוש בדיסק און קי נקי וחדש ללא חשד לווירוסים או נוזקות. בנוסף, ישנם כלים אשר מיועדים להסרה של תוכנות אנטי וירוס מזויפות במקרה בו נעזרתם כבר בתוכנה חינמית אשר לא סיפקה תוצאות ואולי אף החמירה את המצב.

 

מסכים וענן

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

קופת צדקה
כללי
מה החשיבות של קופת צדקה?

קופות הצדקה מוצבות בבתי כנסת, סופרים ובתי אב רבים. קיומן במרחבים שונים הוביל לסקרנות בקרב הציבור שביקש לדעת מה החשיבות של פריט זה? השמועה הגיעה

לכתבה »