כמה זמן עד קבלת הכסף מהחזר מס?

בכל סוף שנה מבצע מס ההכנסה חשבון חיובים אודות כל תשלומי המס ששולמו במהלך שנת המס מכל אזרח. במקביל מומלץ לכל אזרח במדינה שהנו עובד שכיר לבצע בדיקה האם מגיע לו החזר מס ממס ההכנסה עבור שנת המס שזה עתה חלפה. במידה ותגלו שאכן מגיע לכם החזר מס חשוב שתדעו שני דברים, מצד אחד רשויות המס לא יעשו לכם חיים קלים ותדרשו להגיש בקשה להחזר מס וכדאי מאוד לעשות זאת באמצעות רואה חשבון מומחה להחזרי מס ומצד שני, בסיומו של התהליך, תקבלו תוך 30 ימים את ההחזר המגיע לכם הישר לחשבון הבנק שלכם.

 

תהליך בשני שלבים

בדיקת זכאות להחזר מס

ברשת האינטרנט קיימים מספר רב של סימולטורים שבודקים עבורכם חינמית האם מגיע לכם החזר מס. מדובר בשירות לאזרח אותו מספקים במרבית המקרים משרדי רואי חשבון גדולים או חברות שמתמחות במתן שירותים למי שמגיע לו החזר מס בסוף שנה. אתם נדרשים להכניס נתונים לתוך הסימולטור ונציג המשרד יחזור אליכם עם תשובה מסודרת ומנומקת get-tax

 

הגשת בקשה וקבלת החזר

קיימות שתי דרכים לקבל החזר מס האחת, לעשות זאת באופן עצמאי, להיכנס לאתר מס הכנסה, לחפש טופס בקשה להחזר מס, למלא את הטופס ולשלוח אותו באמצעות מערכת האתר. לאחר מכן כל שיישאר לכם לעשות הוא לקוות לטוב. אולם, עליכם לקחת בחשבון שלאחר קבלת התשובה תדרשו בכל מקרה לגשת למשרדי מס ההכנסה ולהגיש באופן ידני את כל החומר חתום על ידכם על גבי טפסים מקוריים.

הדרך השנייה לקבלת החזר מס היא לפנות ליועץ מס מקצועי ומנוסה, מדובר באיש מקצוע שמכיר את שפת פקידי המס, יודע היטב מה ניתן לקבל ומה צריך לעשות על מנת לקבל את מה שמגיע. העלות שלו בהחלט שווה את המאמץ מכיוון שהוא ידאג שתקבלו את ההחזר המקסימלי המגיע לכם.

 

קבלת החזר המס בפועל – כסף בחשבון הבנק

לאחר שסיימתם את כל שלבי הבדיקה והגשת הבקשה להחזר מס, לא משנה באיזו דרך בחרתם להגיש את הבקשה, יעברו כ- 30 ימים וההחזר שמגיע לכם יועבר ישירות על ידי מס ההכנסה לחשבון הבנק שלכם. יאמר לזכותו של מס הכנסה שבניגוד לכך שהתהליך הביורוקרטי של הגשת הבקשה מעט ארוך ומורכב, מס הכנסה כפי הנראה עושה מאמץ אמיתי להעביר את ההחזר המגיע לאזרח בתוך 30 ימים מקסימום.

 

החזר מס אינו פעולת דמיון מודרך בדרך אל העושר

חשוב מאוד לציין שאחוז גבוה מהעובדים השכירים בישראל זכאי בסוף שנה להחזר מס מבלי שהוא מודע לכך כלל. אך מי שיודע שעליו לבדוק באם מגיע לו החזר מס בסוף שנה מודע לכך שמס ההכנסה אכן מחזיר כסף במידה ומגיע לאזרח המבקש. לא מדובר בפעולה של דמיון מודרך לטובת העצמה כלכלית אלא, בתהליך מציאותי ומידי שחשוב לבצעו כדי לא לעמוד במצב שבו שילמתם למדינה יותר כסף ממה שהייתם אמורים.

שעון וכסף

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו