איך להתחיל להתעסק באלקטרוניקה?

רוצה ללמוד אלקטרוניקה, כדי שתוכל לבנות גאדג'טים בעצמך?

יש המון מקורות מידע ללימוד אלקטרוניקה – אז מאיפה מתחילים?

ומה אתה באמת צריך?

ובאיזה סדר ללמוד?

אם אינך יודע מה ללמוד, אתה יכול בקלות לבזבז הרבה זמן על למידת מידע מיותר.

אך אם תדלג על כמה מהצעדים הראשונים הפשוטים אך הקריטיים, תתקשה אפילו לקלוט את הבסיס.

אם המטרה שלך היא להיות מסוגל לבנות את הרעיונות הייחודיים שלך באמצעות אלקטרוניקה, היעזר ברשימה הבאה:

 

שלב 1: למד על הלולאה הסגורה

אם אינך יודע מה דרוש כדי לגרום למעגל חשמלי לעבוד, איך תוכל לבנות אחד? לכן, הדבר הראשון שיש ללמוד הוא הלולאה הסגורה. לאחר סיום הלמידה של השלב הזה, אתם צריכים לדעת כיצד לגרום למעגל חשמלי פשוט לעבוד. כמו כן, אתם אמורים להיות מסוגלים לתקן את אחת הטעויות הנפוצות ביותר במעגל – חיבור חסר. זהו ידע פשוט ובסיסי, אך הכרחי ביותר בלימוד אלקטרוניקה.

 

שלב 2: הבנה בסיסית של מתח, זרם , התנגדות ודחיפות מתח

כל אלו משפיעים אחד על השני, וחשוב להבין זאת כדי ללמוד אלקטרוניקה כראוי. כאשר תבין  כיצד הם עובדים במעגל, סיימת את השלב הזה. ניתן ללמוד אותו באמצעות סרטים מצוירים פשוטים שתמצאו אפילו ביוטיוב. לאחר סיום שלב זה, אתם אמורים להיות מסוגלים להסתכל על מעגל פשוט מאוד, ולהבין כיצד הזרם זורם ואיך מחולק המתח בין הרכיבים השונים.

 

שלב 3: בניית מעגלים מדיאגרמות מעגל

אין צורך לחכות יותר – עלייך להתחיל לבנות מעגלים עכשיו. לא רק בגלל שזה כיף, אלא גם בגלל שזה מה שאתה רוצה ללמוד לעשות בצורה הטובה ביותר. אם אתה רוצה ללמוד לשחות, אתה צריך להתאמן בשחייה. כך זה גם עם אלקטרוניקה.

לאחר סיום שלב זה עליכם לדעת כיצד פועלות דיאגרמות מעגל. תוכלו למצוא דיאגרמות מעגל בחינם כמעט לכל דבר אונליין – מכשירי רדיו, נגני MP3, שער לחנייה – ועכשיו תוכלו לבנות אותם!

 

שלב 4: הבינו את הרכיבים הבאים

  1. הנגד
  2. ה- LED
  3. הקבל
  4. הטרנזיסטור

 

כל עוד יש לכם חומרי למידה טובים, תוכלו להבין די בקלות איך פועלים כל הרכיבים הללו. לאחר השלמת שלב זה עליכם לדעת כיצד עובדים רכיבים אלו ומה הם עושים במעגל. אתם אמורים להיות מסוגלים להסתכל בתרשים מעגלים פשוט ולחשוב: "אהה, המעגל הזה עושה את זה!".

 

שלב 5: השתמש בטרנזיסטור כמתג

הטרנזיסטור הוא הרכיב היחיד החשוב ביותר באלקטרוניקה. בשלב הקודם קיבלת מבוא לכיצד הוא עובד. עכשיו הגיע הזמן להשתמש בו. לאחר השלמת שלב זה עליכם לדעת כיצד לשלוט על דברים כמו מנועים, זמזמים או אורות באמצעות הטרנזיסטור.

כמובן שיש עוד שלבים נוספים ללמידה, אך זהו הבסיס. אנו ממליצים גם להיעזר במוצרים שונים כמו מוצרי אלקטרוניקה מבית ארדואינו לצורך הלמידה.

 

חוטי חשמל

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו