נפגעת בעבודה? איך לפעול צעד-אחר-צעד

נפגעתם בתאונת עבודה. הרי לא תכננתם את הסיפור הזה והרוב המכריע של האנשים לא מכין את עצמו ומכיר מראש את שלבי הפעולה שיש לעשות במקרה של תאונת עבודה. אז במקרה וכבר נפגעתם אתם או מישהו מהקרובים לכם בתאונת עבודה, הנה המדריך המהיר איך לפעול צעד אחרי צעד.

 

צעד מספר 1 קבלת טיפול רפואי

נפגעתם בתאונת עבודה? לא נעים. הדבר הראשון שעליכם לוודא זהו קבלת טיפול רפואי ראוי. תאונה היא אירוע שנגרם בו נזק גופני ממשי. במידה ותחליטו שאתם בסדר ותנסו להחלים לבד ללא סדיקה מקיפה אתם עלולים לסבול מבעיות רפואיות עתידיות מצד אחד וקושי בהוכחת התביעה שלכם לקבלת הסעד

תאונת עבודה

צעד מספר 2 דיווח ראשוני

מייד לאחר שאתם מתאוששים מההלם הראשוני בגין פגיעה בעבודה שיכול להיות שונה עבור כל אחד, החל מפציעה קלה יחסית ועד לפינוי עקב פציעה קשה לבית חולים, יש חשיבות על עדכון של המעסיק כמובן, של גורמי הרפואה, לבדוק האם נפתח אירוע במשטרה והאם המקרה דווח למשרד העבודה ( אחריות מעסיק ).

 

צעד מספר 3 פניה לעורך דין

תאונת עבודה היא לא עניין של זבנג וגמרנו. נכון אתם יכולים לקבל סכום קטן היכסה את הימים שתפסידו בעבודה, אך יש כאן צורך ממשי להבטיח את הזכויות המגיעות לכם. הפניה אל עו"ד תאונת עבודה היא הצעד הבא שתעשו, יש לכך משמעות גדולה להמשך. מרגע הפניה, עורך הדין ינחה אתכם בכל צומת חשובה בתהליך.

 

צעד מספר 4 איסוף כל חומר רלוונטי

נסו לאסוף כל חומר הקשור אל התאונה. סיכומי הטיפולים הרפואיים, דיווח של אירוע משטרתי אם קיים כזה, מצלמות אבטחה שקלטו את האירוע או עדים שהיו במקום ויכולים לשפוך אור על המקרה. כמובן שגם התחקיר שיתבצע במקום העבודה יש בו חשיבות רבה להמשך.

 

צעד מספר 5 הגשת תביעה לקבלת דמי פגיעה

מדינת ישראל מכירה בזכות של קבלת דמי פגיעה עבור מקרה של פגיעה בעבודה הפיצוי ניתן דרך הביטוח הלאומי במתכונת של פיצוי בגין תאונת עבודה. מומלץ להגיש את התביעה בייעוץ עורך הדין וכאשר בידיכם מידע רלוונטי רב ככל האפשר.

 

צעד מספר 6 אל תעשו טעויות

נפגעתם? אתם בבית או בבית החולים חלילה ומחלימים. אתם מבקשים להגיש תביעה בגין תאונת עבודה, שכרתם את שירותיו של עו"ד תאונת עבודה. אז הקפידו לא לעשות טעויות. גם אם המעסיק יציע לכם לחזור לעבודה בתפקיד נוח וקל לא לעשות זאת. מי שמגיש תבעה על דמי פגיעה וממשיך לעבוד בכל עבודה, תשלל ממנו הזכות לקבלת הפיצוי.

 

צעד מספר 7 הכינו את המשך התביעה

ימי התשלום לגבי תאונת עבודה מוגבלים ל 90 יום. אם אתם זקוקים לזמן התאוששות נוסף, זה הזמן לתכנן את השלב הבא שלכם בתביעה. זהו השלב שהפניה אל עו"ד תאונת עבודה היא בחזקת חובה מובהקת, אל תנסו לעשות זאת לבד.

 

צעד 8 הכינו חוות דעת רפואית מקצועית

בעצת עורך הדין שלכם פנו אל רופא מומחה בתחם הפציעה שלכם שיכין עבורכם חוות דעת רפואית מקצועית שתוכל לשמש קבילה בדיונים שונים הנוגעים לתאונה שלכם. חוות דעת זאת לעיתים עולה סכום מכובד, אך יש בה חשיבות גדולה להמשך התהליך.

 

צעד 9 טפלו בבעיות הבריאות שלכם

בכל הזמן שאתם נמצאים בתקופת התאונה, טפלו בבריאות שלכם, אתם תהיו זכאים להחזרים על כלל הטיפולים, ככל שתעשו אותם קרוב יותר למועד התאונה, כך תוכלו להגיש עליהם קבלות ובקשות להחזרי הוצאות בגין טיפול רפואי.

 

צעד 10 הכינו את התביעות הבאות

דמי פגיעה מהביטוח הלאומי מסתיימים כאמור כעבור 90 יום. לכן חשוב להיות מוכנים לתביעות הבאות, לביטוח הלאומי, לחברות הביטוח השונות או לבית המשפט. הכינו עם עורך הדין את התוכנית המסודרת שלכם לעבודה.

עורך דין תאונות עבודה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו