3 תופעות שקורות כאשר יש לך שלבקת חוגרת

שלבת חוגרת הוא נגיף ויראלי.

הנדיף הוויראלי מתבטא לרוב בכאבים עזבים ובשלפוחיות על העור.

למעשה כל מי שחלה באבעבועות רוח בחייו והחלים, נושא את הנגיף כאשר הנגיף רדום.

בשלב מסוים הוא ״מתעורר״ ויכול להפוך להפעיל ולגרום לשלבקת חוגרת.

 

מה יכול לגרום לשלבקת חוגרת

בנגיף הגורם לשלבקת חירום הוא אותו הנגיף הגורם לאבעבועות רוח. נגיף זה שייך לשפחת נגיפי הרפס. כל הנגיפים השייכים לאותה משפחה, בעצם לעולם לא נעלם מהגוף, גם כאשר הזיהום חולף, אלא נותר בגוף בצורה ״רדומה״.

לעיתים אחרי שנים רבות, הנגיף יכול ״להתעורר״ אצל חלק מהאנשים ולהפוך לשלבקת חוגרת. התופעה הופכת למסוכנת יותר בגילאים מבוגרים ואף יש חיסון עבורה. טיפול לא נכון בשלבקת חוגרת יכולה להביא גם עד שנה של כאבים. הכאב יכול להיות מאוד מתסכל ומתיש.

 

תופעות כאשר יש שלבקת חוגרת

שלפוחיות 

פיזור הנגעים יכול להיות לכל אורך העצבים בפנים, בגב ובגפיים בצורת חגורה. משם השם שלבקת חוגרת. מיקומם של השלפוחיות תלוי במיקום עצבים נגועים. הפריחה היא לרוב מלווה בתחושה של עקצוצים וגרד וכאבים עזים. התופעה יכולה להיות כל-כך חמורה שהיא יכולה להגיע עד כדי שהמטופל יחוש כאב מגירווים כמו רוח חזקה, מגע ואפילו בעת לבישת בגדים. לעיתים גם הכאבים יכולים להופיע עוד לפני הפריחה. לאחר הפריחה יופיע אודם באזור, ורק אחר כך יופיעו השלפוחיות על העור.

 

כאב לאורך זמן 

הכאבים בשלבקת חוגרת יכולה להיות כאבי רבי עוצמה. לעיתים גם אחרי שהזיהום עובר, אנשים רבים מדווחים על כאבים שנשארו לאורך זמן ולא חלפו עם הזיהום. הכאבים יכולים להיות כל כך חזקים שהם יכולים לשבש את אורח החיים של מטופלים רבים. תופעה זו נקראת נוירולוגיה פוסט הרפית. תופעה זו יכולה להגרם ל35% עד כ-50% מהאוכלוסייה בגילאים 60+ עד 70+. הכאבים הפיזיים הללו פוגעים גם במישור המנטלי והחברתי של אותו מטופל.

 

פגיעה בבריאת מנטלית ונפשית 

כאשר יש פריחה באזורים מסוימים וכאב מתמיד, הבריאות הנפשית והמנטלית של המטופל עשויה להיפגע. שלבקת חוגרת פוגעת בשגרת החיים ומונעת ממטופלים רבים להנות מהדברים הכי קטנים בחייהם.

 

האם יש פתרון?

לפריחה ולכאבים בזמן הזיהום אין פתרון. יש דרכים למניעה כמו חיסון. אך לאחר שכבר חלית, לצערך ולצערנו אין דרך למנוע זאת. רק לטפל בנזקים. אחד מהדרכים הנחשבות יעילות לכאב היא מרפאת כאב. מרפאת כאב משלבת בתוכה טיפולים ומותאמת לכל מטופל וההיסטוריה הרפואית שלו. הטיפול כאב יכול להביא להקלה משמעותית לאנשים הסובלים מכאבים עצבניים שהותירה אחריה השלבקת חוגרת.

 

לסיכום

שלבקת חוגרת היא מחלה ויראלית, מאוד לא נעימה. המחלה מתבטאת בשלפוחיות בגוף בצורת חגורה וכאבים חזקים מאוד בגוף. לעיתים אצל עבור מטופלים מסוימים, הכאבים אינם עוברים במשך תקופה מאוד ארוכה. הדרך היעילה ביותר שנמצאה היא דרך מרפאת כאב, העוזרת להקל על תופעות קשות של המחלה. וכך עוזרת בפן הפיזי, הנפשי והמנטלי.

 

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

מכשיר טלפון
צרכנות
למה גברים כל כך אוהבים גאדג'טים?

גברים אוהבים טכנולוגיה, והם אוהבים במיוחד גאדג'טים. זה הגיוני, הטכנולוגיה הפכה לתשוקה אוניברסלית לגברים בימינו. מטלפונים חכמים ועד מחשבים ניידים, כולם מחוברים כיום. אין זה

לכתבה »