תביעת נזיקין – דרכי פעולה מומלצות

שגרת החיים שלנו מורכבת מאירועים שונים ומגוונים, חלקם כוללים גם מקרים לא ממש נעימים, כמו נפילות, פציעות, תאונות ועוד. במידה ומקורו של הנזק ברשלנות של המזיק, הרי שניתן יהיה לתבוע תביעת נזיקין לקבלת פיצויים בהתאם והנה לפניכם, דרכי פעולה מומלצות לתביעת נזיקין

 

מהי תביעת נזיקין?

עולם המשפט מתחלק למגוון נושאים ותחומים משפטיים, כאשר דיני הנזיקין הם בין התחומים המשמעותיים ביותר, היות ומקרים כמו תאונות, נפילות ופציעות שונות, הם חלק משגרת החיים של כולנו וכאשר מקורו של הנזק שנגרם נובע מרשלנות של המזיק, הרי שקיימת לכם הזכות לתבוע תביעת נזיקין, באופן עצמאי או עם עורך דין נזיקין.

תביעת נזיקין היא תביעה המתנהלת במישור האזרחי (להבדיל מתביעה פלילית, בה התביעה מוגשת על ידי המדינה) ומוגשת על ידי הצד הנפגע. בין המקרים השכיחים ביותר של תביעות נזיקין נמצאים – תאונות דרכים, רשלנות מקצועית, תביעות ביטוח, תאונות עבודה ועוד.

 

תביעת נזיקין – כיצד מתחילים?

בשלב הראשון, חשוב לוודא את קיומה של עילת התביעה, אותה נוכל לבסס באמצעות שני קריטריונים עיקריים:

 

  • קיומו של נזק מוכח

לרוב מתקיים באמצעות חוות דעת של גורם מומחה

 

  • הוכחת הקשר הסיבתי

כדי לבסס את עילת התביעה, עלינו להוכיח כי אכן התקיים קשר סיבתי בין המקרה בגינו נגרם לנו הנזק לבין הנזק שנגרם לנו בפועל.

 

את מי תובעים?

כדי למקסם את סיכויי הצלחת התביעה שלנו, חשוב שנבין את מי אנחנו תובעים. בתביעות נזיקין ניתן לתבוע באופן ישיר את הגורם שגרם לנו נזק וכן גורמים נוספים, כמו חברת הביטוח רשות עירונית, ביטוח לאומי ועוד. הכרת הגורם הנתבע ומידת אחריותו, תסייע לנו להכין היטב את כתב התביעה ולתכנן את דרכי הפעולה המומלצות.

 

איסוף ותיעוד החומר הרלוונטי לתביעה

ברגעים הראשונים שלאחר הנזק שנגרם לנו, מטבע הדברים אנחנו נוטים להיות מעט מבולבלים ולא ממש מפוקסים. אך חשוב לזכור, שדווקא ברגעים אלו חשוב לאסוף ולתעד את כל החומר הרלוונטי לתביעה המתוכננת – צילומים של זירת התאונה, שמירת פרטי קשר של עדים אפשריים ועוד.

תביעת נזיקין יכולה להמשך זמן מה ולכן, חשוב לדאוג לתעד ולאסוף את כלל החומרים והמסמכים הרפואיים הרלוונטיים, המעידים בסופו של דבר על הנזק הרפואי שנגרם לכם והשלכותיו על שגרת החיים שלכם.

 

עורך דין דיני נזיקין

מלבד היותו תהליך ממושך, תהליך תביעת הנזיקין נחשב באופן כללי למורכב למדי, הן בשל הקושי בהוכחת נסיבות הנזק והן בשל ההתנהלות המורכבת במקרים של תביעות מול גופים כמו חברות הביטוח ורשויות המדינה ולכן, חשוב ומומלץ לעבור את התהליך עם עו"ד דיני נזיקין מקצועי ומנוסה, כך שסיכויי הצלחת התביעה שלכם יגדלו בהחלט.

 

לסיכום

תביעת נזיקין היא תביעה המתנהלת במישור האזרחי, כאשר עילת התביעה מתקיימת עם הוכחת הנזק והקשר הסיבתי. כדי למקסם את סיכויים הצלחת תביעת הנזיקין שלכם, מומלץ להבין את מי תובעים, לתעד ולאסוף את כל החומר הרלוונטי למקרה וכמובן, להיעזר בעורך דין נזיקין מקצועי ומנוסה בתחום.

דרכי פעולה של תביעת נזיקין

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו