3 הגורמים לנזקי מים ואיך מטפלים בהם

מים לרוב מזל חיים, ברכה, התחדשות, ניקיון אך לצערנו, לא בכל המקרים. לעיתים מים יכול לגרום לנזק, הנזק מתרחש כתוצאה מנוכחות של מים וגם בעוד כל הגורמים לנוכחות מים עשויים להיות מאוד מגוונים. מים יכולים להיות בשתי צורות מזיקות, או בצורת הרטיבות או בצורת הצפת המים. הנזקים יהיו שונים ממקרה למקרה, אך רטיבות שלא מטופלת בהחלט יכולה לגרום לנזק לטווח ארוך גם לבית שלכם וגם לבריאות שלכם. אז מה הגורמים לנזק? ואיך נוכל לטפל בהם?

 

הגורמים העיקריים לנזקי המים

נזקי צנרת

נזקי צנרת הם אחד מהדברים המרכזיים שמהווים בכל נזקי המים והם למעשה אחראים על רובם המוחלט. ניתן לזהות את נזקי הצנרת באמצעות סימנים כמו כתמים כהים, התנפחות, כתמים שחורים, פגיעה בבידוד תרמי והתקלפות של צבע וטיח.

כאשר יש לו רטיבות בתקרה, ברצפה ובקירות אשר לא נוצרו כתוצאה מזילות מים מגוף הנמצא בתוך החלל, כמו נזילות מים מהמזגן, היא ככל הנראה בגלל תוצאה של בעיית צנרת. יש פוטנציאל הרסני מאוד גדול לתקלות בצנרת, בגלל שזה דבר המבטיח תדירות הולכת ועולה של מים שנוזלים מהקירות או הרצפה.

 

לא מאתרים את הנזילה בזמן

חשוב מאוד לאתר את הנזילה בזמן, כך נוכל למנוע נזקים גדולים לצנרת שלנו ולבית שלנו. אם נאתר את הנזילה והרטיבות בזמן, המצב עשוי לא להחמיר וכך נוכל לצאת מסיפור הנזילה יחסית ״בזול״. מים ממשיכים לזרום בצינורות הפגומים וכך ממשיכים לנזול החוצה, הנזילה גורמת להפרשי לחצים ביחד עם הרטיבות עצמה, עלול לגרום לעוד נזק לצנרת וכך להביא לגברה של הזרימה. לאחר דבר כזה, חייב לעשות שיקום נזקי מים.

 

בתים ישנים ולא אטומים

אומנם בסופו של דבר הכל מתקשר לצנרת, אל בתים ישנים בדרך כלל לא עוברים איטום מסיבי בגג וגם הצנרת שלהם נחשבת ישנה ולא תמיד מצליחה להכיל את כמות המים העוברת בה. איטום לא איכותי של הגג, או צנרת ישנה ולא מטופלת, יכולים להיות גורמים עיקריים לנזילה אצלכם בבית.

 

הבחנה בנזקי צנרת מוקדם

יש כמה סימנים שנוכל להבחין בהם על מנת לגלות את נזקי הצנרת בשלב מוקדם יחסית, כמו למשל, מתיחת סימנים, בניינים ישנים וסימנים על הקירות. כאשר נזקי מים הם כתוצאה מנזקי צנרת, לאורך זמן הם ישאירו אחריהם כתמים והתקלפויות צבע שמשרטטים את קווי המים על גבי קירות.

אם במקרה מדובר על בניין ישן, כנראה שיש בו מערכת ישנה שסיכוי הבלאי שלה הוא גבוהה ולכן הקדישו לכך את מלוא תשומת לב. סימנים על הקירות יופיעו בצבעים שנראים לעין כמו קירות נפוחים, התקלפויות צבע, כתמי עובש, כתמי רטיבות ועוד. מים כלואים יכולים להיגרם כתוצאה של היעדר ניקוז או ניקוז בעייתי בגלל כמות המים. לשם כך, תצטרכו לבצע ייבוש תת רצפתי.

שרברב

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי תאהבו