3 יתרונות בעמודי חסימה ליד בית העסק

ראשית כל, נרצה לשאול מה הם בכלל עמודי חסימה. ברמה הפשוטה ביותר, מדובר בעמודים שיושבים אל מול כניסה למעבר או למרחב מסוים ופשוט חוסמים את המעבר אליו באמצעות הרכב. מתוקף צורתם אין הם מהווים מחסום של ממש אל מול הולכי רגל, אלא רק עבור כלי רכב אשר לא יכולים לעבור במרווח שבין העמודים.

 

מה השימוש של עמודי חסימה?

מדוע שבתי עסק ירצו להציב עמודי חסימה מלכתחילה? ובכן, אפשרות אחת היא שהם רוצים למנוע כניסה דרך כלי רכב לאזור מסוים. אולי מדובר באזור שמור מפני חנייה (אלא אם כן יש אישור מסוים). אולי מדובר באזור שיש בו תנועת הולכי רגל. וכן הלאה.

 

האם עמודי חסימה יכולים לעצור תנועת רכבים?

יש כל מיני סוגים של עמודי חסימה. ההבדל מתבטא בגובה, בחומרים, בנראות החיצונית, בקטרים ובסגנונות. לדוגמה, ישנם עמודי חסימה מרתיעים יותר במראה החיצוני שלהם, וישנם מעודנים יותר. כך או כך, כאשר הם מסיביים ועמידים דיו הם יכולים, או אמורים להיות יכולים, לעצור התקדמות של כלי רכב "דרכם".

 

האם ניתן לבחור בין סוגים ומראות שונים של עמודי חסימה?

ישנם עמודים חסימה עשויים ברזל (ויש גם מפלסטיק), יש כאלה בקטרים של 3, 5 ואפילו 6 צול. והם יכולים להיות קבועים במקומם או נשלפים.  כך שזה מאוד תלוי מה הנראות שאנחנו רוצים, מה הפונקציונליות וכן הלאה. ברמת הפונקציות – העמודים החזקים יותר, מעניקים כמובן את היכולת לספק הגנה חזקה יותר.

העמודים המרתיעים יותר, יכולים לספק הגנה מעצם הנראות שלהם. והעמודים העדינים יותר, או אלו שפשוט נראים עדינים – יכולים לאפשר רושם פחות ברור.

 

מה מטרתם של עמודי חסימה?

ברמת העיקרון, עמודי חסימה מאפשרים למנוע כניסת כלי רכב לאזורים מסוימים. רכב שינסה לדרוס עמוד חסימה מחומר חזק דיו יכול להינזק מכך. על כן, סביר שנהגים לא ינסו לעשות זאת בכוונה תחילה. אלא אם כן יהיה מדובר בעמוד חסימה גמיש או רך יחסית. או כאלו שנראים רכים וגמישים יחסית. באופן כללי, יש לקוחות בשוק הפרטי המעדיפים דווקא עמודי חסימה  בקוטר 3 צול.

 

מה ניתן לקחת מכאן בנושא עמודי חסימה?

כך שאם נרצה לסכם את כל שכתבנו עד כה, עמודי חסימה מאפשרים לבית עסק לעשות את הדברים הבאים:

  1. ליצור רושם מרתיע באופן ברור או מעודן (או מוסתר, אם מעצבים נכונה)
  2. לאסור ולשמור מפני כניסה לאזורים מסוימים (אולי חנייה פרטית, אולי אזור מסחרי ייעודי, וכן הלאה)
  3. לבחור בעמוד חסימה מאוד ספציפי. ברמת העיצוב והפונקציונליות שלו. יש כל מיני מאפיינים לבחור מתוכם. ברמת הגודל, הגובה, ההיקף, הנראות, החומר, הסוג וכן הלאה.

בניין עסקים

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שאולי תאהבו