3 מוצרי עזר לגיל השלישי

לכל אחד יש אדם בחייו שנמצא או מתקרב מאוד לגיל השלישי. הגיל השלישי מאופיין בצורך להיעזר יותר באנשים או במכשירים, שיסייעו לעבור את התנהלות היום יום בבטיחות וללא פגע. בין אם השמיעה נחלשת ויותר צורך שמכשיר שמיעה, להפוך את הבית לנגיש ונוח יותר או אפילו מקל להליכה. 

 

מכשירי שמיעה

מי שזקוק למכשיר שמיעה בדרך כלל הולך לרופא ולמומחה להתייעצות, כדי לדעת איזה מכשיר שמיעה לבחור, כך שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר. מעבר לאיכות המכשיר, יש גם את הפן החיצוני והנראות. מכשירי השמיעה המוכרים ביותר הם אלו המתלבשים מאחורי האוזן בצורה חיצונית, ומחובר בצינורית דקה, ומאפשר לתעלת האוזן להיות מאווררת.

כיום קיימים גם מכשירי שמיעה מתקדמים הנכנסים לתוך האוזן וכמעט נסתרים לחלוטין. טווח המחירים רחב והוא נע לפי הצורך של האדם ולפי איכות המכשיר. מכשיר שמיעה הכי טוב נע בין 5,000-7,000 ש״ח למכשיר המאופיין בטכנולוגיה הטובה ביותר המשלבת נוחות עם מקסימום הבנת דיבור.

 

עזרים להליכה

מכשירי הליכה או עזרים למיניהם המסייעים בשמירה על שיווי המשקל ומניעת נפילות הם כלי חשוב והכרחי בביתו של קשיש או מבוגר שזקוק. קיימים עזרים כמו מקל יחיד ליד אחת, המאפשר למבוגר ללכת כמעט בטבעיות. מכשיר נוסף הוא הליכון. יש 2 סוגים עיקריים של הליכונים, האחד הוא רק עבור הישענות עם הידיים ויציבות, ולשני קיים גם כיסא מחובר שניתן לשבת למנוחה.

טווח מחירים ההליכונים לדוגמא יכול לנוע בין 400-1,000 ש״ח, תלוי באיכות ובסוג הכיסא. כיסא הגלגלים המוכר לכולם הוא גם סוג של מוצר עזר לגיל השלישי. אין צורך להיות סיעודי עבורו, הוא יכול לסייע לכל אדם שזקוק לו.

 

בית נגיש

כחלק מהיום-יום של הגיל השלישי או של קשישים שקצת יותר מתקשים, הפעילות וההתנהלות היום-יומית מתחילה להיות מאתגר. תהליך של מעבר מבית רגיל לבית נגיש, עם מעברים גדולים, מגירות נוחות ואפילו מקלחת מתאימה – הוא לא תהליך פשוט או זול.

למרות זאת, ניתן לעשות זאת בהדרגה, בעיקר לפי הצורך של הדייר. ניתן להפוך את המדרגות בכניסה לבית למעבר נוח לכיסא גלגלים לדוגמא. דבר נוסף שאפשר לעשות הוא פתחים נוחים יותר במעבר המטבח או הכניסה לחדר השינה.

 

לסיכום,

יש שלב בחיים, באזור הגיל השלישי, שיש צורך במוצרי עזר למיניהם על מנת להעביר את היום-יום בצורה טבעית ונוחה. המכשיר יכול להיות מנעתי, כמו מקל הליכה או הליכון למניעת נפילות, או מכשיר עזר כמו מכשיר שמיעה עבור שיפור השמיעה וסיוע בהבנת דיבור. המחירים נעים ובטווח גדול, שכמעט ניתן למצוא מכשיר עזר לכל מי שצריך במחיר נוח. אם יש בסביבתכם אדם שזקוק או צריך למכשיר עזר, תפקחו את העיניים ותסייעו לו להשיג אותו עובר התנהלות יום יומית נוחה.

מכשיר שמיעה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו