3 שיטות לזהות כסף מזויף

לאחרונה אנו עדים לעלייה ניכרת במספר השטרות המזויפים שנמסרים לבעלי עסקים שונים ברחבי הארץ. תרחיש זה גרם לנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי שנוכל להציג בפני כל דורש את השיטות הטובות ביותר לזיהוי כסף מזויף. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתגלו מהן הדרכים שיאפשרו לכם לשמור על עצמכם מפני הונאות במינימום מאמץ.

 

אפשרות ראשונה – תכירו בסממנים של השטרות האמיתיים

אי אפשר להציג בפניכם את השיטות שיאפשרו לזהות כסף מזויף, מבלי להתעכב לרגע על הסממנים שקיימים אך ורק בשטרות האמיתיים. מדובר בסממנים שנקבעו מראש, מתוך הבנה שיהיה קשה מאוד לחקות אותם (בעת הדפסה של שטרות מזויפים). מדובר לצורך הדוגמא בסממנים הבאים:

  • תחפשו את הדיוקן השקוף: תחזיקו את השטר במקום מואר, כדי לבדוק את קיומו של ציור זה
  • תבדקו את הערך המנוקב: ערך השטר שברשותכם צריך להיות מנוקב בחלקו העליון. מדובר בחורים זעירים במיוחד שניתן לראות בעת החזקת השטר במקום מואר
  • תבדקו את התלכדות המנורה – המנורה בעלת 7 הקנים מודפסת בכיוונים מנוגדים (משני הצדדים של השטר) כך שהסתכלות על השטר במקום מואר יגלה את ההתלכדות המדויקת בין שני הקנים שיוצרים מנורה מדויקת

 

סימנים של השטרות האמיתיים

 

אפשרות שנייה – תשתמשו במכונה לספירת שטרות

אתם לא צריכים לשבור את הראש (ולחפש מנורה חזקה) בכל פעם שתקבלו שטר לידיכם. אם יש לכם צורך בזיהוי של שטרות רבים, עליכם לרכוש מכונה לספירת שטרות שתשמש את העסק באופן יומי. מדובר במכונה מתקדמת במיוחד שמזהה את השטרות באמצעות הדרכים הבאות:

  • קרני UV
  • קרני IR
  • גודל השטר
  • גוון וצבע

 

כך שהמכונה יכולה לבדוק בקלות אם השטרות שמוזנים בה הם מקוריים או מזויפים.

 

טיפ זהב – כך תבחרו במכונה מקצועית

בחירה במכונה לספירת שטרות אינה עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב בירור אודות טיב המותג הנבחר. נציין שתוכלו לקרוא חוות דעת ברחבי הרשת שנכתבו על מכונות שמאתרות כסף מזויף בקלות. שכן, כך תוכלו להיות בטוחים שמדובר במכונה איכותית ומקצועית שתאפשר לכם להתנהל בראש שקט.

מכונה לספירת שטרות

 

אפשרות שלישית – פנו לבנק הקרוב

כל אחד יכול להגיע עם שטרות לבנק שנמצא בקרבת מקום ולוודא מול הפקידים אם הכסף שקיים ברשותם הוא מזויף או מקורי. מדובר בפתרון שמתאים למי שמחזיקים בשטרות בודדים ולא בסכומי עתק. נבקש להדגיש שכדאי ליישם אותו באופן חד פעמי ולא בתדירות גבוהה, משום שהדבר יצריך מכם נסיעות תכופות לבנק הקרוב, בכל פעם שיעלה בכם חשד בנוגע למזומן שבידיכם.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 3 השיטות שיאפשרו לכם לזהות אם יש בידיכם כסף מזויף. בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שעליכם לבחור בשיטה הנוחה ביותר. נאחל שתבצעו את הבחירה הנכונה, שתמנע קבלת שטרות מזויפים לביתכם או לבית העסק שברשותכם מעתה ואילך.

לפנות לבנק הקרוב

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

קופת צדקה
כללי
מה החשיבות של קופת צדקה?

קופות הצדקה מוצבות בבתי כנסת, סופרים ובתי אב רבים. קיומן במרחבים שונים הוביל לסקרנות בקרב הציבור שביקש לדעת מה החשיבות של פריט זה? השמועה הגיעה

לכתבה »
ילד משחק במכוניות הצעצוע שלו על השולחן
כללי
5 צעצועים שילדים אוהבים

מאז ומתמיד צעצועים מילאו תפקיד חשוב בחייהם של ילדים. הם לא רק מספקים הנאה ובידור, אלא גם תורמים להתפתחותם הקוגניטיבית, הרגשית והחברתית של הילדים. עם

לכתבה »