4 כללים להתנהלות כלכלית נכונה

המציאות הכלכלית המאתגרת בה אנחנו חיים, מביאה לא מעט אנשים ומשפחות נורמטיביות להיקלע למצב של חובות וסחרור כלכלי. זאת מסיבות הנובעות הן מהתנהלות כלכלית לקויה והן מדברים בלתי צפויים כמו פציעות ומחלות. בכל הנוגע לדברים הנתונים לשליטתנו, כדאי שנדע ונכיר כיצד להתנהל בצורה חכמה ואחראית מבחינה כלכלית. אז כיצד עושים זאת?

 

סחרור כלכלי – שקיעה בחובות, הגבלות ומה שביניהם

המציאות הכלכלית המאתגרת של ימינו, הביאה אנשים רבים לקחת התחייבויות והלוואות שונות ולהתנהל באופן כללי בצורה לא אחראית ומסודרת מבחינה כלכלית, באופן שהביא בסופו של דבר להצטברות של חובות ולסחרור כלכלי.

שקיעה בחובות כרוכה בלא מעט הגבלות וסנקציות שונות, הפוגעות ביכולת שלנו להתנהל בצורה כלכלית חופשית ובמקרים רבים, אף פוגעת בבריאות שלנו בעקבות חוסר הוודאות הכלכלית והלחץ הרב המופעל מהבנקים והנושים השונים.

 

הליך שיקום כלכלי – לצאת לדרך כלכלית חדשה

שקיעה בחובות היא מציאות לא נעימה בכלל (בלשון המעטה) ועל אף שנראה כי מדובר במציאות בלתי הפיכה, כדאי לדעת כי במקרים מסוימים ניתן יהיה לפתוח בבקשה להליך שיקום כלכלי, הליך המוכר בשם חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

הליך שיקום כלכלי והפטר חלקי או מלא מהחובות נשמע כמו הליך קסם, אך למעשה, מדובר בהליך ממושך, במסגרתו החייב נדרש להציג התנהלות כלכלית שקולה ואחראית במסגרת צו שיקום כלכלי שנקבע על ידי בית המשפט.

 

כללים להתנהגות כלכלית נכונה

שינוי הרגלים, במיוחד בכל הקשור להתנהלות כלכלית, יכול להיות משימה מאתגרת למדי ולפיכך, ריכזנו עבורכם מספר כללים להתנהגות כלכלית נכונה:

 

שינוי תפיסתי

בשלב הראשון, חשוב להבין את החשיבות של שינוי דפוסי ההתנהגות הכלכלית אותם אימצנו עד היום, שכן הם הביאו אותנו למצב של צבירת חובות. שינוי תפיסתי זה יאפשר לנו להתמיד ולאמץ ביתר קלות את דפוסי ההתנהגות הכלכלית החדשים.

 

צרכנות נבונה

אחד הכלים המהותיים בהתנהגות כלכלית נכונה טמון בצריכה נבונה, הכוללת רכישת מוצרים מחושבת (בהתאם לצורך בלבד), השוואת מחירים ובדיקה תקופתית של חשבון הבנק.

 

דו"ח הוצאות – הכנסות

שימוש בכלים דוגמת טבלאות ואפליקציות ייעודיות לניהול תקציב, יוכלו לסייע לכם לעקוב מקרוב אחר ההכנסות וההוצאות שלכם ולהבין היכן וכיצד ניתן לחסוך.

 

התנהלות מול הבנק

ניהול מו"מ עם הבנק במטרה לקבל תנאים טובים יותר, מעבר בני זוג לחשבון משותף וביטול כרטיסי אשראי מיותרים, הם חלק מהפעולות בהתנהלות מול הבנק וחברות האשראי בדרך להתנהגות כלכלית שקולה ואחראית.

 

ליווי משפטי בדרך לסגירת החובות

שינוי הרגלי הצריכה ודפוסי ההתנהגות הכלכלית שלכם הם בהחלט צעד משמעותי בדרך לחופש כלכלי, אך כאשר מדובר בחובות שכבר נצברו, חשוב לפנות לעו"ד חדלות פירעון מקצועי שיסייע לכם להסדיר גם את הנושא הזה בצורה מיטבית, כך שתוכלו לצאת לדרך כלכלית חדשה ועצמאית.

 

לסיכום

התנהלות כלכלית נכונה היא אחת הדרכים היעילות והמומלצות במיוחד להימנע ממצב של צבירת חובות וסחרור כלכלי, כאשר הקפדה על שינוי תפיסתי, התנהלות צרכנית נבונה, ניהול דו"ח הוצאות – הכנסות ובחינת ההתנהלות שלכם מול הבנק, בהחלט יסייעו לכם לצאת לדרך כלכלית חדשה.

צו שיקום כלכלי

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

עֵסֶק
עסקים
יתרונות של אוטומציה עסקית

לא מעט עסקים נדרשים להתאים את עצמם ולהפוך יעילים ותחרותיים יותר. אוטומציה עסקית, המשלבת טכנולוגיות חדשניות, הפכה לכלי מפתח המאפשר לעסקים לייעל תהליכים, לצמצם עלויות

לכתבה »
הכוח של שירותי מחשוב לעסקים
טכנולוגיה
הכוח של שירותי מחשוב לעסקים

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מכל הגדלים מסתמכים במידה רבה על טכנולוגיה כדי לייעל את התפעול, לשפר את הפרודוקטיביות ולהישאר תחרותיים בתעשיות שלהם. היבט אחד

לכתבה »