7 השלבים החשובים ביותר להתקנת מצלמות אבטחה בבית

מעוניינים להתקין מצלמות אבטחה בבית? לא יודעים בדיוק איך עושים את זה? כאן תכירו את 7 השלבים לתהליך כדי שתוכלו להתקין את המצלמה בקלות ובכוחות עצמכם. לפני ההתקנה יש להתארגן במספר דברים: לדאוג לנתב – ראוטר מחובר לקו אינטרנט (ניתן להצטייד בנתב חברת אינטרנט).

כמו מומלץ שיהיה בסביבה מסך מחשב או טלוויזיה לעזרה נוספת בעת הצורך וכן יש צורך במפצל חשמל בעל 3 שקעים. לאחר שהתארגנתם עם דברים אלו תוכלו להתחיל בשלב הראשון של ההתקנה. על כל בעיה שלא תבוא, תמיד תוכלו להיעזר במקום כמו ג'י אס מערכות להתקנה מושלמת ומקצועית.

 

שלב ראשון – הכרת המוצרים

ראשית יש לבדוק את כל המוצרים המיועדים להתקנת מצלמת האבטחה. מדובר ב-7 חפצים: מכשיר DVR/XVR הכולל שנאי ועכבר, מצלמות אבטחה פנימיות או חיצוניות, שנאי מרכזי למצלמות, קונקטורים לחיבורי הווידאו – BNC, קונקטורים לחיבורי המתח – DC, מפצל מתח של 4 או 8 וגליל 100 מטר של כבל מסוג  RG59.

 

שלב שני – פריסת הכבל

יש לפרוס את הכבל כדי שקצה אחד יגיע למצלמה והקצה שני למכשיר ההקלטה –  DVR. הכבל מורכב מ – 2 כבלים פנימיים:

  1. כבל מתח חשמלי שכולל שני גידים (שחור –  ואדום  +).
  2. כבל קואקסיאלי להעברת אות ווידאו הבנוי משני מרכיבים: פין נחושת פנימי בעל סיכוך פלסטי ושזירה סביבו.

 

שלב שלישי – חיבור הכבל

כעת יש לחבר את הכבל – צד אחד למצלמה וצד שני לאחד מערוצי מכשיר ה – DVR.

 

שלב רביעי – חיבור הקונקטורים

כעת יש לחבר את קונקטורים מתח חשמל – זכר ונקבה. חשוב לשים לב שהזכר מיועד לחיבור שישנו בצד המצלמה, ואילו הנקבה מיועדת למפצל המתח בצד השני.

 

שלב חמישי – חיבור השנאי

יש לחבר את שנאי המצלמות לחשמל ואת הקצה השני שלו – בננה זכר, למפצל המתח – נקבה.  ניתן לחבר כל אחת מהבננות של מפצל המתח לחיבורי ה- DC – נקבות.

 

שלב שישי – חיבור העכבר

כעת יש לחבר את העכבר לכניסת ה – USB בצד האחורי של מכשיר ההקלטה. יש לחבר את הנתב – ראוטר, לכניסה המתאימה הנמצאת בצדו האחורי של המכשירה – DVR. החיבור נעשה באמצעות כבל רשת. וכן יש לחבר את המסך באמצעות כבל  VGA – HDMI הנמצא בצדו האחורי של המכשיר.

 

שלב שביעי – חיבור מכשיר ה – DVR

כעת יש לחבר את מכשיר ה – DVR לחשמל על ידי השנאי והמערכת מחוברת!

 

אז מהם השלבים?

לסיכום, להתקנת מצלמות אבטחה בבית ישנם 7 שלבים: עוד לפניהם חשוב להצטייד בנתב, מסך ומפצל כדי להבטיח את התהליך. השלבים הם: הכרת המוצרים, פריסת הכבל, חיבור הכבל, חיבור הקונקטורים, חיבור השנאי, חיבור העכבר וחיבור מכשיר ה – DVR. לאחר 7 שלבים אלו המצלמה הותקנה בהצלחה.

 

מצלמות, אבטחה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

כסף מזויף
פיננסים
3 שיטות לזהות כסף מזויף

לאחרונה אנו עדים לעלייה ניכרת במספר השטרות המזויפים שנמסרים לבעלי עסקים שונים ברחבי הארץ. תרחיש זה גרם לנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי שנוכל להציג

לכתבה »
איך לבחור מכללה ללימודים
לימודים
איך לבחור מכללה ללימודים?

במיוחד בכניסה להייטק – קורס מקצועי יכול להיות מקפצת ענק שתעיף את הקריירה שלכם באוויר. עם זאת, אם לא תבחרו את המכללה הנכונה, אתם עלולים למצוא את

לכתבה »
עֵסֶק
עסקים
יתרונות של אוטומציה עסקית

לא מעט עסקים נדרשים להתאים את עצמם ולהפוך יעילים ותחרותיים יותר. אוטומציה עסקית, המשלבת טכנולוגיות חדשניות, הפכה לכלי מפתח המאפשר לעסקים לייעל תהליכים, לצמצם עלויות

לכתבה »