X דרכים להנפקת תו נכה ביטוח לאומי

תו נכה הוא אישור שמקבלים מהמוסד לביטוח לאומי אשר מקנה לאוכלוסייה המוגבלת מבחינה פיזית הטבות והקלות שונות ומגוונות. תו הנכה לא מגיע לכל אזרח, משום שלא כל אזרח נתקל בקשיים הפיזיים של נכים.

הנכים אמנם צלולים בתודעתם אבל הם אינם מסוגלים לעשות פעולות יומיומיות פשוטות, ולכן המדינה החליטה לסייע להם. תו הנכה מעניק הקלות בתחום התחבורה, החניה ואתרי בילוי, אז רוצי לדעת איך להנפיק אותו? הכל בכתבה הבאה.

 

האם אפשר להנפיק אותו באופן דיגיטלי

כיום, בעידן בו רוב הפעולות נעשות באופן דיגיטלי, גם את תו הנכה ניתן להזמין דרך האינטרנט. כדי להיות זכאים לתו אתם צריכים לשלוח מסמכים שונים הנוגעים לזהותכם האישית והרפואית, כדי שהמוסד לביטוח לאומי יבחן אם אתם רשאים לקבל תו נכה.

באתר של המוסד לביטוח לאומי ניתן להבין בקלות כיצד להגיש בקשה וטפסים, ואנו ממליצים לכם לפעול בדרך זו משום שההליכה למשרדים של הביטוח הלאומי תכביד עליכם לשווא. לפרטים – תו נכה ביטוח לאומי.

 

שליחה בדואר

ניתן להגיש בקשה להנפקת תו נכה גם באמצעות הדואר הרשום. בדואר תוכלו לשלוח במעטפה את שלל המסמכים ולפרט את סיבת הבקשה. השליחה בדואר תעלה לכם מעט כסף ותדרוש מכם ללכת אל הדואר ולבדוק אם המעטפה הגיעה בשלום. כמובן שזו דרך פחות נוחה מההנפקה הדיגיטלית, אבל אם אתם לא מסתדרים עם האינטרנט זו יכולה להיות דרך טובה עבורכם.

 

האם צריך ללכת למוסד לביטוח לאומי?

כפי שנאמר לעיל, כיום אין צורך ללכת למשרד לביטוח לאומי כדי להגיש בקשה לתו נכה. אף על פי כן, אם אתם חשים בטוחים יותר אם תלכו לשם ותדברו עם נציג ותשאלו אותו כל מה שתרצו, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת.

חשוב שהליך הבקשה יהיה מתאים לכם, ולכן יש שלוש אופציות שונות להגשת בקשה לתו נכה מביטוח לאומי – אז בחרו מה שנכון לכם.

 

האם כדאי להנפיק תו נכה גם אם הנחות שלכם לא משמעותית מאוד?

בוודאי שכאדי. נכים מקבלים הטבות שמקלות עליהם, ואם אתם סובלים ממוגבלות פיזית כדאי לכם ליהנות מהטבות אלה, גם אם לא נוגעות באופן ישיר לנכות שלכם. למשל, יש אנשים עם מוגבלות פיזית שאינה שייכת להליכה שלהם, ובכל זאת הם יכולים לקבל אישור לחנות במקומות קרובים יותר ונוחים יותר.

 

לסיכום – למה יש תו נכה?

תפקידה של המדינה הוא לדאוג לרווחת תושביה. אם ישנם תושבים שסובלים ממגבלה מסוימת שאינה תלויה בהם, בשונה ממצוקה כלכלית למשל שבדרך כלל נגרמת בגלל מעשים של אותו אדם שנקלע למשבר, ראוי שהמדינה תדאג להם ותסייע להם. כיום ניתן להגיש בקשה בדרכים שונות לכן כל אחד יכול למצוא את הדרך שלו להגיש בקשה וכך ליהנות מההטבות של תו הנכה.

עורך דין ביטוח לאומי

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

כסף מזויף
פיננסים
3 שיטות לזהות כסף מזויף

לאחרונה אנו עדים לעלייה ניכרת במספר השטרות המזויפים שנמסרים לבעלי עסקים שונים ברחבי הארץ. תרחיש זה גרם לנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי שנוכל להציג

לכתבה »
איך לבחור מכללה ללימודים
לימודים
איך לבחור מכללה ללימודים?

במיוחד בכניסה להייטק – קורס מקצועי יכול להיות מקפצת ענק שתעיף את הקריירה שלכם באוויר. עם זאת, אם לא תבחרו את המכללה הנכונה, אתם עלולים למצוא את

לכתבה »
עֵסֶק
עסקים
יתרונות של אוטומציה עסקית

לא מעט עסקים נדרשים להתאים את עצמם ולהפוך יעילים ותחרותיים יותר. אוטומציה עסקית, המשלבת טכנולוגיות חדשניות, הפכה לכלי מפתח המאפשר לעסקים לייעל תהליכים, לצמצם עלויות

לכתבה »