איך להיות בת זוג טובה?

זוגיות, מעצם הגדרתה, היא עבודת צוות – וזה מחייב את שני השותפים במערכת היחסים להשקיע מאמץ אישי כדי לגרום לדברים לעבוד.

בדיוק כשם שהיית רוצה "בן זוג טוב" או "בת זוג טובה", גם הפרטנר/ית שלך במערכת היחסים מעוניינ/ת בבת זוג טובה.

אף שנשים רבות בעולם המודרני עשויות להתקשות לקבל את הרעיון של "אישה טובה" מפאת ההקשר ההיסטורי הבעייתי של חלוקת התפקידים המגדרית

הסטריאוטיפית, חשוב לנו לציין כי יצירת זוגיות טובה אינה נוגעת כלל ועיקר ליצירת אישיות סטריאוטיפית של אישה נשואה או עקרת בית.

ההיפך הוא הנכון! במאמר זה נבחן את הדרכים השונות בהן נשים יכולות לשפר את הזוגיות שלהן עם בני או בנות זוגן, באופן שיעצים גם אותן וגם את מערכת

היחסים המשמעותית ביותר בחייהן הבוגרים.

 

להיות "בת זוג טובה" – מה זה אומר בכלל?

אף שההגדרה של בת זוג טובה היא סובייקטיבית מטבעה, בהחלט ישנם דברים שכדאי ופחות כדאי לעשות כשאת נמצאת במערכת יחסים זוגית שחשוב לך לשמר.

בשורות הבאות נסקור כמה טיפים חשובים שיסייעו לך לשמור גם על הזוגיות שלך וגם על עצמך במערכת היחסים:

 

  1. הביעי את אהבתך

האם את אוהבת את בן או בת זוגך? האם את חשה מאושרת ובטוחה כשאת איתם?

זה אולי ישמע לך טריוויאלי, אך אם התחייבת לחלוק את חייך עם אדם מסויים, זכרי כי עליך לאהוב אותו. עם זאת, האהבה לכשעצמה אינה מספיקה לבדה. מערכת היחסים שלך תוכל לשגשג רק אם תקפידי לבטא את האהבה שלך במילים ובמעשים. אינך מצופה מן הסתם, לצאת במחוות אהבה גרנדיוזיות מדי יום ביומו. ישנן דרכים רבות בהן תוכלי להביע את אהבתך כלפי הבחור או הבחורה שלך, לרבות מחוות קטנות ועדינות כמו נשיקות או חיבוקים תכופים, או הפתעות קטנות ויומיומיות, כמו להכין את ארוחת הבוקר המועדפת עליו או עליה מדי פעם, או לבחור סרט שאתם אוהבים לצפות בו יחד.

 

  1. שמרי על תקשורת פתוחה

בזוגיות כמו בכל מערכת יחסים אם לא יותר, תקשורת היא מרכיב קריטי מאין כמוהו. אף שחלקנו אולי סבורות כי בני זוגנו אמורים לדעת מה עובר לנו בראש בכל רגע נתון ולנחש מה אנחנו רוצות, בפועל רובנו לא ניחנו ביכולת לקריאת מחשבות. גם את לא. בהחלט יתכן שבן או בת הזוג שלך מודעים להעדפות שלך ומשתדלים לרצות אותך אבל חשוב שתהיי מוכנה לאפשרות שלא בכל המקרים הם יצליחו לקלוע בדיוק לציפיותיך.

במסגרת קורס מיינדפולנס (כמו הקורס של סטרונגר) למשל – לומדים איך לתקשר בצורה שמכבדת את שני הצדדים.

תקשורת פתוחה בזוגיות פירושה להיות מוכנה לשתף את הפרטנר/ית שלך במחשבותיך, רגשותיך וציפיותיך מהם. לא בטוחה במאת האחוזים שהבינו אותך כראוי? העלי את הנושא לדיון!  עוד לא נולדה מערכת היחסים שהעדר תקשורת תרם ליציבותה. אז במקום לעשות לאדם שאת אוהבת סדרת חינוך, להעניש אותו או לשחק עימו את "משחק השקט" – נסי לברר איתו או איתה אם אתם מבינים זו את זה כהלכה.

 

חיבוק

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

אילו כלים ניתנים בקורס בישול
אוכל
אילו כלים ניתנים בקורס בישול

הבישול הוא אמנות שניתן לפתח ולשכלל לאורך השנים. בין אם מדובר בתחביב אישי או בקריירה מקצועית, רכישת ידע ומיומנויות בישול ברמה גבוהה דורשת השקעה בלמידה.

לכתבה »