החזרי מס – זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם

נמאס לכם לשלם מיסים כל כך גבוהים ואתם בכלל לא בטוחים שעליכם לשלם את כל ההון שאתם משלמים בכל חודש מחדש? נדמה לכם שאולי נפלה טעות ושבכלל מגיעים לכם החזרי מס בגלל סיבות כאלה ואחרות? אם כך, כדאי שתדעו שבהחלט יכול להיות שזה המצב. החזרי מס זה מסוג אותם הדברים שאומנם האזרחים הפשוטים שלא עובדים בתחום הזה פחות מבינים בהם, אך בפועל בהחלט כדאי לבדוק את העניין לעומק, כי מה פתאום שתשלמו יותר מידי? יש מקרים שבהם מגיעות לכם הקלות או החזרים פשוט כי נפלה טעות ואילו במקרים אחרים מגיעים לאזרחים החזרי מס פשוט כי הם שילמו יותר מידי מיסים לאורך תקופה מסוימת. בנוסף לכך, גם שינויים במצב האישי, המשפחתי או התעסוקתי יכולים להוביל לכך שתקבלו החזרי מס בסוף השנה ולכן בהחלט כדאי שתהיו עם היד על הדופק בעניין הזה כי חבל לשלם יותר מידי.

האם בגין אחוזי נכות מגיעים לכם החזרי מס?

התשובה היא חד משמעית כן. ראשית, זה לא משנה אם הפכתם להיות נכים בגלל מחלה או שעבדתם תאונת דרכים, תאונת עבודה או כל תאונה אחרת. שנית, מהרגע שבו הכירו בכם כנכים בביטוח הלאומי אתם יכולים להתחיל ליהנות מלא מעט הקלות, ובין היתר ההקלות הן בתשלומי המיסים. כמובן שאחוז הנכות שנתנו לכם יקבע גם את מספר נקודות הזיכוי שתקבלו וזה מה שישפיע בסופו של דבר על השאלה כמה באמת תשלמו בכל חודש על המיסים. שימו לב שאם אתם מוכרים כנכים ב90% ומעלה, הרי שאז לא מדובר על החזרי מס שאתם זכאים להם או על הקלות, אלא על פטור מלא מתשלומי מיסים. לא אחת קורה שהנכה משלם במשך כל שנת המס מיסים מלאים ורק בסוף השנה מתבצע קיזוז מול מערכת המיסים, מה שמוביל לכך שאותו נכס יקבל החזרי מס שונים. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק את האפשרות הזאת ולראות מה באמת מגיע לכם ועל כמה כסף מדובר.

פשוט

הדרך הנכונה לערוך את כל הבירורים

אדם נכה שצריך להתמודד עם נכות חדשה ועם שינוי משמעותי ביותר בחייו לא תמיד יוכל למצוא את הזמן, ובעיקר את הכוחות, כדי להתמודד גם עם רשויות המיסים. לא לכולנו קל לפנות אל הגופים האלה כדי להבין איפה אנחנו עומדים והאם נוכל לקבל גם החזרי מס מסוימים. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם תוהים מה בכל זאת ניתן לעשות בנידון ואיך אפשר לברר אכל מה שצריך, כדאי שתדעו שיש מי שיוכל לעזור לכם. ראשית, כל המידע שלו אתם זקוקים מחכה לכם אונליין כך שאם אתם כן מוצאים כוחות וזמן להתעסק בכך – תוכלו לקבל את כל התשובות דרך האינטרנט. שנית, חשוב לדעת שאתם יכולים לפנות גם אל יועצי מס או אפילו אל רואי חשבון כאלה ואחרים ולבקש מהם סיוע. כל מי שמכיר את רשות המיסים מקרוב יוכל לעזור לכם לבדוק את המצב שבו אתם נתונים ולראות האם גם לכם, כמו לאנשים אחרים שסובלים מנכויות כאלה ואחרות, מגיעים החזרי מס בגובה מסוים.

 

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו