משכנתא משלימה – האם היא באמת אפקטיבית?

האם משכנתא משלימה היא באמת הפתרון המשתלם ביותר או שדווקא עדיפה הלוואה?

 

עם משכנתא תוכלו לקנות דירה – האמנם?

לכולם ברור כי המטרה של משכנתא היא להשלים לאנשים אשר אין להם כסף זמין כרגע את הסכום הנדרש על מנת לקנות דירה ולגור בה. למרות הרצון הטוב וההקלות שנותנים לאלו אשר אין להם המון, לעיתים המשכנתא עדיין לא מספיקה על מנת לקנות את הדירה וגם לאחר לקיחת ההלוואה הזאת אנשים נדרשים לקחת משכנתא נוספת. הליך זה נקרא לקיחת משכנתא משלימה והיא תינתן רק לאלו אשר יעמדו בתנאים מסוימים של הבנק.

 

משכנתא משלימה רק לזכאים

חשוב להבין כי משכנתא משלימה רלוונטית לאלו אשר אותרו על ידי המדינה והוגדרו כזכאים לקבל עזרה במימון דירה, ובמקרים בהם המימון הזה לא מספיק, הבנקים מציעים אפשרות של משכנתא משלימה כדי שיהיה להם את כל הסכום שהם צריכים לקנייה. גובה המשכנתא אשר יינתן תלוי במצב הפיננסי והמשפחתי של הלווה ובהתאם לנקודות זכות הסכום גדל וגדל.

 

משכנתא משלימה – הלוואה נוספת

כאשר מתייחסים לשאלה מהי משכנתא משלימה בבסיס התשובה שהיא משכנתא רגילה אשר מתווספת על גבי הסיוע שנותנת המדינה לקניית הדירה על ידי הבנקים. בפועל, הלווה מחזיק בשתי הלוואות שונות לחלוטין ועצמאיות לחלוטין. דווקא נתון זה יכול לגרום לכך שזה אכן יהיה אפקטיבי, שני מסלולים שונים אשר גם שונים בתוכן שלהם גורמים לפיזור סיכונים כך שריבית אחת יכולה מאוד לעלות אך השנייה להישאר קבועה והנזק יהיה פחות משמעותי בגלל הפיזור בין המשכנתאות.

 

הלוואה נוספת – בירוקרטיה נוספת

בשונה מהלוואה רגילה אשר דורשת כמה טפסים ובמקסימום פגישה בבנק, משכנתא דורשת הרבה יותר ואפשר להגי שגם עולה הרבה יותר ללווה עוד טרם הוא קונה את הבית. קחו לדוגמא בדיקת שמאי אשר עשויה להידרש על ידי הבנק ובהתאם גם דרישה לתשלום עליה על ידי הלקוח, והוצאות נוספות על כך אשר מעלות את הבירוקרטיה בדרך לקבלת המשכנתא, אך גם את המחיר שצריך לשלם בעבור קבלתה (נוסף על הריביות שיש בכל מקרה).

סכומים אלו הם שיכולים להפוך את המשכנתא המשלימה ללא אפקטיבית ולהוביל אתכם דווקא אל לקיחת הלוואה רגילה על גבי הסיוע מהמדינה שניתן לזכאים.

 

לסיכום

משכנתא משלימה עשויה להיות מאוד אפקטיבית עבור אלו הזכאים לה בשל העובדה שהיא מאפשרת פיזור סיכונים ופיזור כסף בין יותר ממסלול אחד, נפילה במקום אחד לא בהכרח תפגע גם במקום אחר. מהצד השני, מדובר במשכנתא ועל כן היא דורשת כל מיני הליכים עד לקבלתה שעשויים לעלות ללווה כסף נוסף מעבר לריבית שהבנק דורש, אלו עשויים להוריד את האפקטיביות שלה. על מנת להקל על עצמכם וגם לחסוך לכם הרבה כסף, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי ולהבין מה בדיוק כדאי לכם לעשות.

משכנתא משלימה

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

אילו כלים ניתנים בקורס בישול
אוכל
אילו כלים ניתנים בקורס בישול

הבישול הוא אמנות שניתן לפתח ולשכלל לאורך השנים. בין אם מדובר בתחביב אישי או בקריירה מקצועית, רכישת ידע ומיומנויות בישול ברמה גבוהה דורשת השקעה בלמידה.

לכתבה »