האם ניקוי ספות מנטרל ריחות רעים

אחד הדברים היותר מצירים שניתן להיתקל בהם, הוא ריחות רעים העולים מפריטים שונים בבית. ריחות רעים עלולים להימצא בארונות השונים בבית, הן ארונות הבגדים והן ארונות הציוד או ארונות המטבח. ריחות בלתי נעימים עלולים לעלות מהשטיחים או מהווילונות, ומכל פריט אחר, הנמצא זמן רב במקום ושלא התבצעה בו פעולת ניקוי ראויה. בנוסך לכל האמור לעיל גם הרהיטים בבית, ובראשם הכורסאות והספות, עלולים לגרום לריחות שלא ממש נעים להריח אותם. מהם הגורמים לריחות רעים בכלל, וריחות רעים מהריהוט ומהספות בפרט? כיצד ניתן להפחית את הריחות הרעים עד למינימום אפשרי? האם ניקוי ספות מנטרל ריחות רעים? בשואות להלן נרחיב את היריעה ונסביר כיצד ניתן להימנע מריחות רעים, ולטפל בריחות שכבר קיימים.

ספה ביתית

ריחות רעים – ממה הם נגרמים

כשמגובר בריחות רעים, יש מגוון רחב של סיבות להיווצרות ריחות רעים ולא נעימים. ריחות האמור יכולים להימצא בבית טו בעסק, ובמגוון רחב של חללים סגורים. ישנם מספר גורמים לריחות: הגורם הראשון הוא הגורם הטבעי – ריחות הגוף, וריחות הנוצרים בתוך חלל סגור שלא אוורר כהלכה. ריחו אלה קלים יחסים לנטרול, הן באמצעות מטהרי אוויר והן באמצעות אוורור של החלל. ריחות אחרים נוצרים כתוצאה מהצטברות של מזהמים, במקומות שלא נוקו כהלכה או שלא נוקו במשך זמן רב. בדרך כלל, ריחות כאלה ניתן למצוא בתוך ארונות שלא אווררו כהלכה, ובעיקר עם מאוחסנים בהם פריטים חלים, כגון כלים שסה עתה נשטפו. גם ארונות בגדים שלא אווררו בהלכה זמן רב, עלולים לפתח ריחות לא נעימים. זאת, גם אם הבגדים שבפנים נקיים לחלוטין. ככלל, אוורור לעיתים גרובות של חללים סדורים, של ארונות ושל חלים קטנים אחרים בבית, מסייע במניעה או לכל הפחות בהפחתת הריחות הבלתי נעימים.

ניקוי ספות ונטרול ריחות רעים מהריהוט

ואולם מעבר למתואר לעיל, גם פריטי ריהוט שונים מפתחים עם המן ריחות רכים. מדובר בדרך כלל בווילונות מצד אחד, בשטיחים או בעיקר כורסאות וספות. (ספות בד) מעבר לספיגת הריחות הרגילים, סופגים הפריטים הללו גם ריחות לוואי אחרים – ריח של עשן סיגריות, וערבוב של ריחות זיעה ובושם. זהו בדיוק השילוב שאפשר להיפטר ממנו, באמצעות ניקוי ספות וכורסאות, מעת לעת.

ניקוי ספות וכורסאות פירושו בעיקר ניקור יסודי ועמוק של הריפוד. ניקוי כאמור יכול להתבצע באופן עצמאי, אם בעלי הבית מכירים את סוג הריפוד ואת חומרי הניקוי המתאימים ביותר, בנוסף לפעולת הניקיון גם סופגים את הריחות הרעים. ואולם בחלק ניכר מהמקרים, ההמלצה היא לבצע ניקוי יסודי ומקצועי. זאת, במטרה להיפטר לא רק מהריחות הרעים, אלא גם מכתמים עקשנים שהצטברו על גבי הריפוד עם השנים. ניקוי יסודי של הריהוט תורמת לשמירה על התקינות שלו מצד אחד ועל איכות החיים של דיירי הבית מצד שני.

קראו עוד על ניקוי ספות בכתובת https://www.clean-tech.co.il

תוכן עניינים
מעוניינים ליצור איתנו קשר? מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
אהבתם את המאמר? שתפו בקליק!

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

מילת חנינה במילון
עריכת דין
מי זכאי לחנינה?

כאשר כלו כמעט כל הקיצים ונגזר על אדם מאסר בפועל, המוצא האחרון שלו יהיה חנינה. חנינה מתקבלת, על פי רוב, מנשיא המדינה והיא מבטלת את

לכתבה »
מבחן פסיכומטרי
כללי
איך בנוי מבחן פסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי הוא כלי מיון והערכה חשוב המשמש את מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל לצורך קבלת סטודנטים. המבחן נועד להעריך את הכישורים והיכולות הקוגניטיביות של המועמדים,

לכתבה »